was successfully added to your cart.

سبد خرید

iOS یا android : کدام سیستم عامل را ابتدا باید برنامه نویسی کرد؟

By مارس 10, 2020آموزش, مطلب

 

برای تلفن های هوشمند دو سیستم عامل (Internetwork Operating System ( iOS و android معرفی شده و ویندوز 10 می تواند به آسانی از هر دو آنها استفاده کند. حالا برای توسعه دهنده ها این سوال پیش می آید که ابتدا برای کدام سیستم عامل باید برنامه ایجاد  کرد؟

پس اگر می خواهید به جواب برسید، با این سوالات شروع کنید:

1- آیا من سیستم عامل mac  دارم؟

اپلیکیشن ها برای برنامه iOS باید در x code تولید شوند  که در حال حاضر در mac قابل دسترس  است. به علاوه کارکردن با mac خیلی راحت تر می باشد. اگر هیچ کدام را ندارید باید قبل از اینکه شروع به کد نویسی کنید، آن را خریداری کنید و اگر mac دارید سیستم iTunes که کاربران به تازگی با کارتهای اعتباریشان وصل می شوند، مکان عالی است تا  برنامه شما را  ارتقاء دهد .

2- بودجه من کدام یک را می تواند حمایت کند؟

هزینه خریدنiOS متنوع است و بین 38000دلار تا 171000دلار می باشد ، در حالی که  هزینه اندروید 21%  برای 78% مارکت جهت توسعه دادن آن کمتر است.  بنابراین بهتر است ابتدا android را مورد هدف  قرار دهید ، زیرا بودجه متوسطی دارد و همچنین مخاطبان iOS  انتظارات خود را برای طراحی آن افزایش داده اند بنابراین برای استفاده از iOS باید بودجه بیشتری بپردازید.

3- با کدام زبان توسعه دهنده های من بیشتر احساس راحتی می کنند؟

صفحه نمایش و مشخصات داخلی اپلیکیشن های androidنسبت به iOSکه محدود به iPad, iPhoneمی شوند در اندازه های متفاوتی هستند . به همین دلیل اپلیکیشن های android نسبت به iOS مستعد به اِشکالات بیشتری می باشند. در نتیجه برای اطمینان از عملکرد صحیح آن ها در تمام دستگاه ها باید به طور مداوم مورد آزمایش قرار گیرند.

علاوه بر دستگاه های سازگارتر ،  x code سیستم عامل iOS  روند توسعه برنامه را برای کسانی  که با کد نویسی مشکل دارند  ساده تر می کند. از همه مهم تر ،  باید مطمئن شوید که شما یا توسعه دهنده های شما به خوبی از زبان و چارچوبی که انتخاب می کنید ، آگاهی دارند.

و اگر می خواهید سریع برنامه خود را راه اندازی کنید، با قرار دادن اپلیکیشن خود در google play با سیستم عامل android می توانید سریع تر پیش روید . علاوه بر این بیشتر توسعه دهنده ها برای اپ استور google  اپلیکیشن بیشتری می سازند تا برای اپ استور apple. بنابراین شما می توانید برای اندروید راحت تر یک توسعه دهنده پیدا کنید تا برای iOS.

در حالی که مزایای توسعه  android وسوسه انگیزتر است  ولی نمی توان از مزایای iOS هم غافل شد. کاربران iOS مرفه تر هستند و احتمال دارد برای خرید برنامه شما هزینه بیشتری پرداخت کنند . برنامه iOS سبک تر است در نتیجه سرعت آن بالاتر است ، همچنین گرافیک iOS نسبت به android بالاتر است. برای رسیدن به مخاطبین بیشتر ممکن است بخواهید اپلیکیشن شما در انواع store ها  در بستر(platform ) دیده شود و تلفن همراه هم اگر قابلیت داشته باشد ممکن است بتواند فضای کافی برای برنامه شما داشته باشد.  در هر صورت ،  بهترین کار این است که شما ابتدا اولویت های خود را در نظر بگیرید تا بهترین سیستم عامل را برای کاربران خود استفاده کنید.

Leave a Reply