was successfully added to your cart.

سبد خرید

نکاتی که در طراحی سایت باید رعایت شود

وبسایت مجموعه صفحات کاربردی است که مخاطبان زیادی را به خود جذب می کند. اگر شما در حال ساخت وبسایتی هستید و می خواهید مطمئن شوید که وبسایتان سودمند و مفید است به نکات زیر توجه کنید

طرح و رنگ:

اولین قدم برای اینکه سایت جذاب داشته باشید طراحی و رنگ آن است. این اولین چیزی است که چشم را می گیرد. ضمیر ناخودآگاه آن را ارزیابی کرده و 90% کاربران وب سایت بر روی کیفیت آن قضاوت می کنند و این باعث می شود افراد زیادی به سمت وبسایت شما کشیده شوند.

و سایت هایی که از رنگ های در هم ریخته و زننده استفاده می کنند، جذابیتی برای سایت ارائه نمی کنند.

رنگ ها می تواند تجربه کاربر را بهبود ببخشد. رنگ های مکمل تعادل را می سازند. رنگ های متضاد برای متن و پیش زمینه خواندن با چشم را راحتر می کند. رنگ های روشن حسی را تولید می کند.فضای سفید خیلی موثر است باعث می شود سایت شما موثر به نظر برسد.

راحتی:

استفاده از وبسایت باید آسان باشد، تا اطلاعاتی که کاربران دنبالش هستند، را در وبسایت شما پیدا کنند. آیا وبسایت شما این امکان را می دهد تا بازدیدکنندگان بتوانند به صفحه بعدی بروند  و آیا وبسایت شما گزینه برگشت دارد تا کاربران بتوانند به صفحه قبلی بازگردند؟

محتوا مربوطه :

نباید محتوایی که به درد کاربران سایت شما نمی خورد ، در سایت قرار دهید، باید محتوایی بگذارید که مربوط به وبسایت شما باشد و باید جدید باشد .

وبسایت مدرن و به روز باشد:

می خواهید مطمئن شوید که سایت شما از محبوبیت و تکنولوژی ها استفاده کرده، نمی خواهید وبسایتی درست کنید که از نیازهای امروزه حمایت نمی کند. برای مثال پاسخگویی و طراحی وب کلید اصلی وبسایت های جدید هستند.

بهینه سازی :

سایت و محتوایش باید برای تمام وسایل ، موتورهای جستجو و کاربران بهینه باشد. اگر وبسایت شما برای کاربران داده های سیار و سرعت دانلود آن مناسب نباشد. کاربران ،وبسایت شما را ترک خواهند کرد. اگر وبسایت شما هیچ مرورگر جدیدی را حمایت نکند، ممکن است کاربران خود را از دست دهید، اگر وبسایت شما برای تلفن های هوشمند و اندازه شان بهینه نباشد ، کاربران ممکن نیست بخواهند سایت شما را ببینند.

اجرا و سرعت :

آیا وبسایت شما سرعت کافی دارد تا به کاربران نشان دهد آن چیزی که آنها دنبالش هستند، وبسایت شما نباید سرعت آرامی داشته باشد، زمانی که محتوا را برای بازدیدکنندگان خود آماده می کند‌. اگر سرعت وبسایت شما دو ثانیه طول بکشد احتمالا خیلی آرام است.

یک وبسایت باید قادر به افزایش تعداد بازدیدکنندگان باشد.

امنیت:

امنیت فاکتور اصلی برای کاربران است. شما نیاز دارید تا مطمئن شوید که وبسایت شما استانداردهای خاص را دنبال می کند. برای مثال،اگر شما در سایت خود فاکتوری به نام ثبت نام کاربر را دارید این فاکتور بسیار مهم است و کاربر در سایت شما احساس امنیت می کند.

وبسایتها نباید ناقص باشند  :

متاسفانه وبسایتهای ناقص یکی از موارد پر تکراری است که نگرش را می سازد. لینک ها به صفحات دیگر شکسته شده اند و وبسایتها اطلاعات کافی ندارند ، سایت ها باید کامل باشند.

محتوا به روز باشند :

متاسفانه بعضی از محتواها قدیمی است و در نتیجه اطلاعات قدیمی است و کاربران کمتری به این نوع وبسایتها مراجعه می کنند، وبسایتها مانند بیزینس های دیگر وبسایتها بر روی دیدار مکرر رونق می گیرد و باید سایت جذاب باشد.

گرامر و املا درست:

به علت متن و خدمات پیامی آنلاین همه ما از گفتگو مختصر استفاده می کنیم و باعث اشتباهات املایی و گرامری می شود. در هر صورت در وبسایت حرفه ای، خطاهای گرامری و املایی ممکن است در درک زبانی مشکل ایجاد کند.

هدف سایت باید معلوم باشد:

برای سازمان های مختلف هدف اصلی وبسایت آنها جذب مشتری یا فروش آنلاین است، متاسفانه اغلب سایت ها اطلاعات کافی نمی دهند که به ضرر وبسایت است و یک سایت خوب همیشه به نیازهای کاربران توجه می کند. آیا کاربران وبسایت شما دنبال اطلاعات، سرگرمی، یا ارتباط هستند هر صفحه از وبسایت شما باید هدف واضحی داشته باشد و اینگونه سایت شما معتبرتر خواهد شد.

از پتانسیل بازاریابی استفاده شود:

باید یک وبسایت درباره ی موردی آگاهی دهد و با کم ترین هزینه می شود با مشتری ها ارتباط برقرار کرد. مثلا می شود از RSS برای ایجاد پیوند استفاده کرد.

Leave a Reply