Skip to main content

 وبسایت مجموعه ای از صفحات است که تعدادی از کاربران را مورد هدف قرار می دهد. اگر شما در حال ساخت وبسایتی هستید و می خواهید مطمئن شوید که این وبسایت کاربردی است. در این مقاله ۹ ویژگی یک وبسایت خوب آمده که ممکن است به شما کمک کند تا وبسایت خوبی داشته باشید.

۱- کاربردی بودن وبسایت

یک وبسایت باید قابل هدایت کردن و آسان باشد. وقتی کاربران وبسایت شما را مشاهده می کنند ، آیا آنها اطلاعاتی که به دنبالش بودند را پیدا می کنند ؟ آیا سرعت وبسایت شما خوب است ؟ و سریع از یک صفحه به صفحه دیگر می رود ؟ و آیا می توان در وبسایت شما  به صفحه قبلی برگشت؟

۲- محتوای مربوط

نمی خواهید  محتوایی قرار دهید که برای کاربران سودمند نباشد.برای مثال نمی خواهید در محتوای خود در مورد جزئیات ماشینها بنویسید. اگر وبسایت شما در مورد مشاغل  است باید در مورد مشاغل و نحوه رزومه نویسی و موفقیت در مصاحبه محتوایی بگذارید ، و محتوای بی ربط ننویسید.

۳- مدرن

شما می‌خواهید مطمئن شوید که وب سایت شما از تکنولوژی های جدید استفاده می کند و وبسایت شما باید به روز باشد.

برای مثال حالت واکنش گرا باشد و باید وب سایت شما برای دیوایس های مختلف هم سازگار باشد. زیرا اگر وب سایت شما در دیوایسهای مختلف درست نمایش ندهد.  ممکن است شما بعضی از کاربران خود را از دست بدهید

۴-سرعت لود

هیچ چیزی به اندازه سرعت لود کاربران وبسایت را خشمگین نمی کند. سرعت آرام یکی از دلایل اصلی است که کاربران وبسایتی را ترک می کنند. در نتیجه شما باید مطمئن شوید که زمان لود وبسایت شما زیر سه  ثانیه است ، که روی رتبه بندی موتور جستجو شما تاثیر می گذارد.

می توانید از ابزاری مانند Pingdomاستفاده کنید تا  سرعت وبسایت خود را آزمایش کنید و به شما پیشنهاد داده می شود که چه کارهایی را انجام دهید تا سرعت وبسایت را بهبود ببخشید.

۵-امنیت:

امنیت مشکل اصلی برای کاربران سایت است ، شما نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که وبسایت شما استانداردها و مسائل امنیتی را رعایت کرده است.به عنوان مثال اگر در وبسایت شما بخش ثبت نام کاربر وجود دارد ، باید از رمز عبور و یوزرنیم استفاده کنید ، همچنین وبسایت ها باید  ssl داشته باشند. و برای امنیت بیشتر باید  سوالات مهم (کپچای)  پرسیده شود.

۶-سازگاری با گوشی های هوشمند

افراد زیادی از گوشی های هوشمند  استفاده می کنند تا به اینترنت دسترسی داشته باشند ، در نتیجه درست کردن وبسایتی که برای گوشی های هوشمند نیز سازگار باشد ، کار ضروری برای طراحان وبسایت است.

ابتدا شما باید بررسی کنید که چگونه وبسایت شما در گوشی های هوشمند ظاهر خواهد شد. شما می توانید از googleابزار mobile site testerاستفاده کنید تا متوجه این موضوع شوید.

۷-ساختار اطلاعات برنامه ریزی شده

اینکه چگونه اطلاعات در وبسایت شما قرار بگیرد امر مهمی است ، که اغلب نادیده گرفته می شود. امروزه برای وبسایتها این موضوع اهمیت دارد که اطلاعات و منابعی را پیشنهاد کنند که بازار هدف را جذب کند. با دقت قسمتهای وبسایت را برنامه ریزی کنید و اطلاعات را به گونه ای قرار دهید که برای پیدا کردن آن آسان باشد. همیشه از دید کاربران به وبسایت نگاه کنید.

۸-رنگ تضاد

رنگ تضاد مناسب بین پیش زمینه و محتوا یک سایت یکی از فاکتورهای اصلی طراحی وبسایت است ، رنگ تضاد خوب یعنی متن مشکی بر روی پیش زمینه سفید ، باعث می شود محتوای شما زیبا شود و آسان تر بشود آن را خواند.اگر از رنگ تضاد استفاده نکنید کاربران نمی توانند محتوای شما را بخوانند.

۹- باید برای تمام کاربران قابل دسترس باشد:

یک وبسایت خوب باید برای همه از جمله افراد معلول ، نابینا و سالمندان قابل دسترس باشد.

این کاربران از screen readers استفاده می کنند تا به اینترنت دسترسی داشته باشند. Screen reader شکلی از تکنولوژی است که به افراد نابینا کمک می کند ، این تکنولوژی محتوا و عکس را به صورت خط بریل در می آورد. سعی کنید از این تکنولوژی در وبسایت خود استفاده کنید زیرا باعث میشود مخاطبین بیشتری داشته باشید. اگر نمی دانید چگونه از این تکنولوژی استفاده کنید و آن را در وبسایت خود قرار دهید ، نرم افزارها و وبسایتهایی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند ، به عنوان مثال یکی از این وبسایت ها ، وبسایت ۵۰۸ است که راهنمایی هایی داده و می توانید از آن استفاده کنید.

نظر دهید