Skip to main content

لینک خارجی یک استراتژی است،زیرا وقتی شما برای وبسایت خود ، لینک خارجی و انکر تکست می سازید ، از این مزایا بهره‌مند خواهید شد :

  • باعث می شود دیگران از وبسایت و برند شما بیشتر آگاه شوند.
  • فرصت هایی برای وبسایتهای دیگر تا به صفحه شما بک لینک بدهند.
  • آگاهی موتور جستجو از اینکه شما منابع مفیدی دارید.
  • اطلاعات سودمند و بیشتر برای خواننده های شما.
  • باعث می شود تا وبسایتهایی که با هم در یک صنعت هستند ارتباط خوبی با یکدیگر برقرار کنند.

لینکهای خارجی:

لینکهایی هستند که وبسایتهای دیگر را به وبسایت شما متصل می کنند ،  فقط مطمئن باشید ، صفحاتی که شما به آنها لینک می دهید ، مرتبط با صنعت شما و در گوگل رتبه بندی خوبی دارند.

نوعی از لینک های خارجی ، reciprocity link  هستند

که توافقی بین دو وبمستر است که یک hyperlink را در وبسایتهای همدیگر فراهم می کنند. و زمانی رخ می دهد که دو وبسایت بک لینکها را با همدیگر عوض می کنند. در نمودار زیر تاثیر لینک خارجی را می بینید که چگونه بر وبسایت moz تاثیر گذاشته.

برای مثال ، اگر شما در حال نوشتن راهنمایی برای سئو هستید ، شما باید به وبسایتهای معتبر لینکی بدهید که قبلاً روی موضوع مورد نظر شما کار  کرده اند. تا جایی که می توانید لینک خارجی به صفحات با دامنه و رتبه بالا بدهید ، زیرا روی عملکرد جستجو تاثیر به سزایی دارد.

نمودار

Reciprocity به رشد بازدید کننده کمک می کند و باعث می شود هزاران بک لینک با کیفیت تشکیل شوند. نیل پاتل می گوید:” وقتی پستی می نویسم ، به آن لینک خارجی می دهم و از 5 تا 20 صفحات وبسایت خارجی استفاده می کنم که شامل محتوای مفید و مرتبط می شوند. همچنین سعی می کنم از نظرات متخصصین نیز استفاده کنم ، زیرا به من کمک می کند تا لینکهای بیشتری در وبسایت بگذارم. ” در عکس زیر شما نمونه ای از لینکهای خارجی را می بینید که حدود 20 تا هستند.

لینک

لینک خارجی به صفحات مرتبط ، باعث بهبود بخشیدن رتبه بندی های جستجو شما نیز می شود.اگر شما وبسایتهایی نظیر Digg ،   Reddit و توییتر را بررسی کنید ، متوجه خواهید شد که به طور مؤثر لینک خارجی می دهند ، و هنوز آنها میلیون ها بازدید کننده دارند که به طور مکرر به این وبسایتها بر می گردند.

اگر شما حس می کنید که لینک خارجی به رتبه بندی شما آسیب می زند ، آیا می توانید آن را ثابت کنید ؟

بیشتر کاربران از اینکه به محتوا خود لینک بدهند صرف نظر می کنند ، زیرا فکر می کنند ممکن است بازدیدکنندگان به وبسایت شما بازنگردند ، اما این فرضیه درست نیست. وقتی شما به وبسایتهای مرتبط لینک می دهید ، اینگونه بیشتر در مورد محتوای خود به موتورهای جستجو اطلاع می دهید ، و باعث می شود با وبسایتهای دیگر ارتباط ایجاد کنید. بازدیدکنندگان مورد هدف را جذب کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید ،  سعی کنید به دامنه هایی لینک شوید که قابل اعتماد هستند.

با این وجود ، از اینکه از لینکهای خارجی بیشتری استفاده کنید ، صرف نظر کنید :

لینک خارجی دادن خوب است ، اما لینکهای خارجی زیاد می تواند باعث شود خواننده ها خسته شوند. سعی کنید بیشتر بر روی لینکهای داخلی تمرکز کنید ، و تنها به وبسایتهایی که مرتبط به وبسایت شما هستند ، لینک خارجی دهید.

نظر دهید