لوگو چیست؟ حتماً تابحال لوگوهای شرکت‌های بسیاری را مشاهده کرده‌اید. امروزه باوجود شرکت‌های بسیار متنوع لوگوهای متنوعی هم ایجادشده‌اند. در این مطلب بررسی می‌کنیم که لوگو چیست. شمارا با طراحی حرفه‌ای لوگو آشنا می کنیم و مراحل طراحی لوگو را نشان خواهیم داد. نمونه لوگوهایی در این مطلب وجود دارند که از شرکت‌های معتبر دنیا هستند.

اهمیت طراحی لوگو حرفه ای در موفقیت برند

آیا تابه‌حال با نگاه کردن به یک لوگو نام برند آن را حدس زده‌اید؟ آیا اگر نامی در تصویر لوگو ثبت نشده باشد بازهم می‌توانید نام برند آن را حدس بزنید؟  قطعاً چنین اتفاقی را تجربه کرده‌اید و به‌خوبی می‌دانید که حتی می‌توان بدون داشتن شناخت کاملی از برند، تنها با دیدن لوگو آن را شناسایی کرد. استفاده از سمبل‌ها و نشانه‌ها یکی از راه‌های مهم و تأثیرگذار برای نمایش اطلاعات مرتبط با کسب‌وکار است و می‌تواند جایگاه برند را در دید مخاطبین تغییر دهد. به همین خاطر است که طراحی لوگو یکی از سرمایه‌گذاری‌های بسیار ارزشمند برای هر کسب‌وکاری است. اما چرا طراحی لوگو تا این حد اهمیت دارد؟

لوگوها چهره‌ی کسب‌وکار شما هستند و تقریباً اولین عاملِ شناسایی برند شما توسط مشتریان بالقوه به‌حساب می‌آیند. لوگوها تنها یک تصویر ساده نیستند، بلکه یک عامل شناخت بسیار مهم برای مشتریان و گنجینه‌ای از اطلاعات برند شما هستند که به‌طور کاملاً مینیمال و هوشمندانه در یک تصویر کوچک جای گرفته‌اند. جای دادن تمامی این اطلاعات درون تصویری نه‌چندان پیچیده و به یاد ماندنی، تنها از عهده‌ی یک طراح لوگوی حرفه‌ای برمی‌آید. بپذیرید یا نه طراحی لوگو کار هر شخصی نیست. برای طراحی لوگو شما نه تنها باید به قواعد طراحی آشنایی داشته باشید بلکه باید بسیار خلاق و آگاه به‌تمامی زیروبم‌های تولید یک لوگوی خوب باشید. لوگوهایی با طراحی دقیق و علمی به‌راحتی مشتریان بالقوه‌ی کسب‌وکار را متقاعد می‌سازند که برند شما برندی حرفه‌ای، قابل‌اعتماد و دارای خدمات و محصولات باکیفیت است. به همین خاطر نباید از اهمیت بسیار بالای طراحی لوگو برای کسب‌وکار غافل شد.

چرا بیزینس ها به طراحی لوگو نیاز دارند؟

  • لوگو با بیان خلاقانه‌ی مفهوم برند، تعامل مشتریان را تضمین می‌کند: ساخت لوگو به شیوه‌ی خلاقانه باعث می‌شود تا برند شما بدون زحمت زیاد و تنها با مخفی کردن مفهموم برند در لایه‌های طرح‌ها و رنگ‌های لوگو گوی سبقت را از سایرین برباید و با نشستن در ناخودآگاه مخاطب درآمد خود را تضمین کند.
  • لوگو در یک نگاه تمامی اطلاعات موردنیاز را به مشتری می‌دهد: تمامی برندهای مشهور از گذشته تاکنون را به خاطر بیاورید! طراحی لوگوی این برندها یکی از مبتکرانه‌ترین ابزارها برای معرفی محصولات و خدماتشان بوده است. درواقع طراحی آرم موفق به شما کمک می‌کند تا از آرم خود به‌عنوان اسلحه‌ای برای نشانه گرفتن ذهن مشتریان در همان نگاه اول استفاده کنید و هویتتان را به آن‌ها نشان دهید.
  • به‌راحتی در ذهن مخاطب ثبت می‌شود: شما چند تبلیغ و نام تجاری را پس از تنها یک بار دیدن آن به یاد می‌آورید؟ قطعاً جواب شما یک یا دو نام است. اما هنگامی‌که پای لوگوها به میان می‌آید، داستان تغییر می‌کند و کل هویت برند در قالب یک تصویر در ذهنتان نقش می‌بندد که قابل فراموشی نیست. پس اگر می‌خواهید به یاد ماندنی باشید حتماً باید از خدمات حرفه‌ای ساخت لوگو کمک بگیرید.
  • لوگو برند شمارا از رقبایتان متمایز می‌کند: لوگوی موفق تشخیص محصولات و خدمات شما را از سایر رقبایتان آسان می‌سازد و باعث می‌شود مشتریان بالقوه‌ی شما راحت‌تر برای خرید محصولاتتان تصمیم‌گیری کنند.
  • طراحی لوگو حرفه‌ای اعتماد مشتریان بالقوه‌ی شما را جلب می‌کند: آیا شما حاضرید از برندی که هیچ نشان مشخصی ندارد خرید کنید؟ساخت لوگو نه تنها توجه و نگاه مخاطب را به خود جذب می‌کنند بلکه به دلیل نمایش هویت برند، بر واقعی و قابل‌اعتماد بودن آن صحه می‌گذارند. بنابراین مشتریان به حقیقی بودن برندتان اعتماد خواهند کرد.
  • لوگو مخاطبین خاصی را هدف قرار می‌دهد: بسیاری از شرکت‌ها از تأثیر طراحی آرم خود برجذب مخاطبین خاص غافل هستند و نمی‌دانند که لوگوها قادرند مخاطبین هدف را همچون آهن‌ربایی به سمت برندشان جذب کنند. برای مثال طراحی لوگوی یک رستوران می‌تواند به نحوی باشد که حس گرسنگی و میل به خوردن غذا را در بیننده تحریک کند و به‌این‌ترتیب آن‌ها را به سمت درهای رستوران هدایت کند.

پس می‌بینید که طراحی هوشمندانه لوگو به‌راحتی سود بسیار زیادی را به سمت برند شما روانه خواهد کرد.