عوامل موثر در بهینه سازی سایت

بهینه سازی موتورهای جستجو یک پلتفرم است که با بررسی دقیق فاکتورهای بهینه سازی موجب می شود که وب سایت شما در جستجو کلمات کلیدی مرتبط، رتبه بالاتری به دست آورد. در نتیجه مخاطبان مناسب و هدفمند به سمت سایت شما می آیند. بهینه سازی موتورهای جستجو شامل روش هایی است که کمک میکند وب سایت شما به افرادی که به دنبال محصول یا خدمات شما از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل و… هستند، معرفی شود.

  • >سئو (search-engine-optimization(SEO یک راه حل برای افزایش میزان بازدیدکننده‌ها است
  • سئو فاکتورهای متفاوتی دارد، از کلماتی که در وب سایت استفاده می کنید گرفته تا کیفیت بک لینک هایی که استفاده میکنید.
  • بهینه سازی موتورهای جستجو را می توان اینگونه معنا کرد، اطمینان از این که ساختار وب سایت به سادگی و راحتی برای موتور جستجو قابل فهم است.
  • سئو تنها درباره ی “موتور” ها نیست بلکه در طرف مقابل به معنای ساخت وب سایت به طوری است که برای کاربران مورد پسند باشد.

چرا باید از سئو یا بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

اهمیت سئو یا بهینه سازی کردن سایت به این علت است که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده میکنند. و اهمیت بهینه سازی جایی به اوج خود میرسد که اکثر مردم بیشتر در صفحات اول نتایج جستجو را نگاه میکنند. بنابراین برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسئله الزامی است که سایت شما در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار گیرد.

  • اکثر کاربران اینترنتی صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل و… پیدا میکنند، به همین جهت بهینه سازی (سئو) مناسب بهترین روش برای رسیدن به بازدید بیشتر است.
  • علاوه براین موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار میدهند که آنها به دنبالش می گردند به همین علت است که در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند کرد و این امر ارزش بهینه سازی سایت را چند برابر کرده است.
  • کلماتی که توسط کاربران در موتورهای جستجو سرچ شده است اهمیت بسیار بالایی دارند، جذب بازدیدکننده زیاد از طریق گوگل میتواند موفقیت شما را تضمین کند، بازدید به دست آمده از روش بهینه سازی بر هر تبلیغ دیگری برتری دارد و هزینه کمتری را نیز به شما تحمیل خواهد کرد.
  • هر وب سایتی که قصد دارد سایت تجاری داشته باشد باید به سمت بهینه سازی صحیح حرکت کند، و حتما باید صفحات وب خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کند. هدف نهایی یک وب سایت جلب کاربران اینترنتی میباشد، و مطالعات نشان داده است که پهنه عظیمی از کابران اینترنتی وب سایت ها را در موتورهای جستجو پیدا کرده اند.
بهینه سازی سایت

سرعت سایتتان باید بالا باشد.

اولین و مهم ترین قدم در بهینه‌سازی سایت، افزایش سرعت سایت است. سرعت سایت یکی از مهم ترین فاکتورهای بهینه‌سازی سایت محسوب میشه، سرعت سایت شما همواره باید در وضعیت بسیار مطلوبی باشده تا کاربران بتونن خیلی راحت سایت شما رو مرور کنند، اگر وارد سایت gtmetrix.com شوید و آدرس سایتتون رو در این سایت وارد کنین و دکمه آنالیز رو بزنین، این سایت برخی از عوامل بهینه بودن سایت شما رو خیلی سریع بررسی می کنه و سپس نتایج خوبی به شما ارائه می دهد، یکی از نتایج آن تست سرعت سایت شماست و سرعت لود سایتتون رو برای یک کاربر عادی اندازه گیری می کنه و به شما ارائه می دهد، PageSpeed Score وب سایتتون باید بالاتر از ۹۰ درصد و بر روی گرید A یعنی پرسرعت باشه، بر روی سرعت سایتتون خیلی تمرکز کنین و هموار تلاش کنین اون رو به حداقل حالت ممکن برسونین، فراموش نکنین که اگه سرعت وب سایت شما خوب نباشه با رعایت تمام فاکتور های سئو هم نمیتونین نتیجه خوبی بگیرین، هرچقدر سرعت لود وب سایتتون بیشتر باشه بهتره.